Tere!

Eelmise nädala alguses tuli minu kabinetti 1. klassi noormees, kes ütles, et meie kool võiks ka osaleda aasta kooli konkursil, sest tema meelest on just meie kool parim kool. Olin siis ja olen jätkuvalt selle noormehega nõus. Nädala lõpuks jõudis avalikkuse ette teade, et hääletuse tulemusena on saanud meie naaberkool selle toreda tiitli. Tunneme rõõmu naabrite üle, aga samuti ka kõige hea üle, mis meie koolis on. Tore, kui õpilane tunneb, et tema kool on parim. Eks nii ongi.

Viimastel nädalatel on palju väljakutseid seoses viirushaiguse Covid-19 levikuga. On erinevaid vaatenurki, mõtteid ning igasugu korraldusi vaktsineerimise, testimise, distantsõppe jms teemadel ning muidugi mured seoses haigestumistega. Nädalavahetusel olin koos oma pereliikmetega ning jututeemaks oli kõik hea, mis meie elus päriselt oluline on. Sain aru, et neid praegusaja muresid on kergem kanda, kui saab lähedastega koos olla ja neil on hästi. Õigemini ei tule need mured enam meeldegi.

Saadan infot algavaks nädalaks ja soovin kõikidele ilusat algavat töönädalat ning palju rõõme seoses oma sõprade ja lähedaste inimestega!

Aule Kink

Mis toimus eelmisel nädalal?

Teisipäeval 2. novembril toimus keskkonnateemaline koolitus gümnasistidele.  Arstiteadusüliõpilaste Seltsi ja Noorte Keskkonnanõukogu poolt läbi viidud koolitus käsitles õhu- ja veesaaste mõjusid inimtervisel. Räägiti põgusalt üle põhiteadmised õhu- ja veesaaste olemusest ning keskenduti erinevate saasteosakeste mõjule. Õpilastele selgitati näiteks erinevate südameveresoonkonnahaiguste tekkemehhaninsme, antimikrobiaalresistentsust ja selle levikut ning räägiti ka mikroplastist. Koolituse eesmärgiks on tuua keskkonnateemad noortele lähemale ning pakkuda laiemat perspektiivi sellest, kuidas keskkonnaprobleemid inimesi mõjutavad.

Mis toimub sel nädalal?

Õpilasesindus viib läbi traditsioonilise helkurite kontrolli.

10. november  Gümnaasium KIKi õppereisil Särghaua õppekeskusesse.

10. november  1. klassil külas hambaarstiks õppiv tudeng, kes annab üle Häädemeeste ja Tahkuranna Lions klubide kingituse: hammaste hooldamise vahendid ning jagab ka õpetussõnu, kuidas oma hammaste eest õigesti hoolt kanda.

12. november  Gümnaasiumi õppereis Fotografiskasse ja Arhitektuurimuuseumi.

12. november  4. – 6. klasside õppereis Pärdi keskusesse.

Eelinfot järgnevateks nädalateks:

18. november  Töövarjupäev abiturientidele.
26. november  Rahvusvaheline inglise keele olümpiaad 8.-12.klasside õpilastele.

KIIDAME JA TÄNAME!

30. oktoobril toimusid Häädemeeste Keskkoolis kabevõistlused ja 31. oktoobril malevõistlused valla auhindadele. Kiidame tubli osavõtu eest kabevõistlusel 8. klassi õpilast Frederik Tammanni ja 5. klassi õpilast Hendrik Allikat.