Mis toimus eelmisel nädalal?

Emakeelekuu raames toimub rohkelt erinevaid tegevusi. Mõned neist:
14. märtsil tähistasime emakeelepäeva. Meil oli külas jutuvestja Piret Päär, kes rääkis toredaid lugusid. Rohkem saab jutuvestja Piretist lugeda siit: https://piretpaar.com
17. märtsil toimus traditsiooniline emakeelekuu üritus, nn trepiluule. Gümnasistid lugesid üksteisele Eesti luulet.
Lugemisringi tüdrukutelt väike video: https://www.haademeeste.edu.ee/2022/03/21/mitu-ajaga-seotud-valjendit-kuuled/

15. märtsil oli meie kooli õpilasesindusel külas Vändra Gümnaasiumi õpilasesindus. Tutvustati vastastikku oma tegemisi. Meie kooli ÕE sai tagasisidet, et oleme väga tublid ja toimekad. Päev oli sisustatud mängude, esitluste ning koolitusega, mille viis läbi Sandra Kroon Eesti Õpilasesinduste Liidust. Saime temalt häid näpunäiteid oma töö paremaks korraldamiseks ning lisaks toimus simulatsioon küberkiusamise teemal. Õpilased mängisid läbi erinevad situatsioonid elust enesest ning arutlesid, kuidas oleks mõistlik neis olukordades käituda. Mõlemate koolide õpilasesindused leidsid, et sellelaadsed kohtumised võiksid jätkuda. Jääme vändrakate küllakutset põnevusega ootama!

15. märtsil oli juhtkonna jaoks KiVa programmi (https://eesti.kivaprogram.net) koolituspäev. Koolid, kes seda programmi on aastaid kasutanud, rõhutasid oma kogemuslugudes, et programmiga kaasas käivad metoodilised materjalid on õpetajatele suurepäraseks abivahendiks suhtlemisoskuste õpetamiseks. Samuti on lapsevanemad tänulikud toetavate materjalide eest: https://data.kivaprogram.net/ee_lapsevanematele

Mis toimub sel nädalal?

Sel nädalal, s.o 21. – 25. märtsil on meil Erasmus+ INTEGRA projekti raames külas õpilased Lätist, Leedust, Sloveeniast. Kokku 60 külalist.

21. märts Eesti keele proovieksam 12. klassile
24. märts Maakondlikud võrkpallivõistlused
26. märts Inglise keele riigieksam (Cambridge’i eksam)

Raamatukogus on avatud põnev näitus. Igal raamatukogul on oma pärlid. Meie pärlid on vanad raamatud. Kõige vanem neist on M. J. Eiseni „Eesti mütoloogia“ aastast 1920. Tule uuri, kas sajanditagune keelekasutus on samasugune nagu praegu.

Eelinfot järgnevateks nädalateks:

1. aprill Naljapäeva tähistamine: stiilipäev – pidžaamapäev ja kell 16.00 playback.
8. aprill Külas Tahkuranna kooli 6. klass.
11. aprill Matemaatika proovieksam 12. klassile
14. aprill Häädemeeste valla 6.-12. klasside õpilaste kevadpidu.
20. aprill kell 10.00 Eesti Väitlusseltsi koolitus 9. – 11. klassile.
21. aprill Abiturientide lõpukell
25. aprill – 1. mai Koolivaheaeg
25. aprill Eesti keele riigieksam
5. – 7. mai Riigikaitselaager
18. mai kell 9 Teater maale! programmi raames seltsimajas teatrietendus „Pikk tige vanaeit“
21. mai Perepäev

KIIDAME JA TÄNAME!

12. märtsil toimusid Eesti noorte ja juunioride meistrivõistlused murdmaasuusatamises. Meie kooli 8. klassi õpilane Margaret Pajuväli kuulus suusaklubi “Jõulu” meeskonda, kes saavutas teatesõidus 3. koha. Palju õnne!

Ilusat kevade algust kõigile!